CUBE-A ANDROID SAHA YAZILIMI

  • ÜRÜN BİLGİSİ
  • ÖZELLİKLER
  • VİDEO
  • DESTEK

Cube-a, Stonex’in Android platformu için tasarlanmış ve geliştirilmiş profesyonel haritacılık ve GIS çözümüdür. Android ortamının esnekliği sayesinde, ölçümcüleri her türlü çalışmaya hazır hale getiren, zamandan tasarruf sağlayan ve üretkenliği artıran basit ve kullanıcı dostu bir arayüzü oluşturmayı başardık.

Akıllı Telefonlara ve Tabletlere yükleme olanağı, Cube-a’nın başarısının anahtarıdır. Ayrıca birçok dil için destek içerir ve arayüzünü mevcut sistem dili ayarına göre ayarlar.

Cube-a ihtiyaca göre özelleştirilebilen modüler bir uygulamadır: GNSS, Robotik ve Klasik Toplam İstasyonlar, GIS ve 3D Modelleme modülleri her türlü kullanıcı ihtiyacını karşılayacak şekilde etkinleştirilebilir.

GNSS
Cube-a tüm Stonex GNSS Alıcıları ile uyumludur. Gezici(Rover), Rover Stop&Go, Sabit (Base) ve Statik (Static) modlarını destekler. Çeşitli ekranlar, uydu konumu ve sinyal kalitesi de dahil olmak üzere GNSS alıcısının durumu hakkında faydalı bilgiler sağlar.
SKYPLOT
Çeşitli ekranlar GPS durumu hakkında yararlı bilgiler sağlar,
ALIM
Çok sayıda göstergeye sahip basit ve kullanıcı dostu bir ölçüm arayüzü, kullanıcının ne tür bir işin ve hangi koşullarda yapıldığını anında anlamasına yardımcı olur. Göstergeler çözüm durumu, konum hassasiyeti, pil seviyeleri, RTK düzeltme gecikmeleri ve daha fazlası gibi çeşitli bilgileri gösterir. Kullanım ekranlar, ayarların kolayca değiştirilmesine, toplanan noktaların görüntülenmesine, yeni CAD öğelerinin ve çizimlerinin eklenmesine veya araştırmaya devam edilmesine olanak tanır.
FOTOĞRAF & ÇİZİM
Alım ve aplikasyon işlevlerini geliştirmek ve tamamlamak için Fotoğraf ve Çizim’i de kullanabilirsiniz. Bu işlev, ölçüm sırasında ve hatta önceden edinilmiş noktalar üzerinde bile kullanılabilir: fotoğraf çekin ve not ekleyin, bazı gösterge okları veya elle çizilmiş basit çizimler ekleyin ve konumlandırın.
APLİKASYON
Çoklu işlevli bir arayüz, sahada daha kolay bir çalışma için tüm aplikasyon başlatma komutlarını tek bir ekranda gruplandırır. İşaretleme ekranları, kullanıcıya hedef noktaya ulaşma konusunda yol gösteren hem grafiksel hem de analitik göstergelerle zenginleştirilmiştir. Bu arayüz sayesinde aplikasyon çalışmasını tamamlamak, nokta seçmek veya eklemek için gerekli tüm bilgileri okuyabilir ve tüm ayarları hızlı bir şekilde değiştirebilirsiniz. Küçük monitörlerde bile bilgiler ve komutlar her zaman akıllıca düzenlenmiş ve okunabilir durumdadır, düğmeler kolayca tıklanabilir ve bazıları haritaya daha fazla yer bırakacak şekilde küçültülebilir.
ENTEGRE CAD
Cube-a, akıllı ve kullanımı kolay bir CAD özelliği içerir. CAD, dokunmatik ekranlarla çalışacak şekilde tasarlanmıştır ve tek parmak kullanılarak hareket ettirilebilen ve kullanıcıya her zaman elde edilen sonuca ilişkin güçlü bir güven veren akıllı bir işaretçi aracılığıyla noktaların ve diğer CAD öğelerinin kolayca çizilmesine olanak tanır. Nokta, orta nokta, bitiş noktası, kesişim ve diğerleri gibi nesne yakalamaların yardımı, anketin doğrudan alandaki yeni öğelerle entegre edilmesini mümkün kılar.
TOTAL STATION
Cube-a farklı ölçme yöntemlerini destekleyecek şekilde tasarlanmıştır. Cube-a, GPS noktalarını ve klasik kutupsal alım noktalarını aynı anda destekler ve ölçüm yapar. Total Station istasyon kurulumunda daha önceden GPS kullanılarak bulunmuş koordinatı bilinen noktalar ile durulan bakılan yaparak veya koordinatı bilinmeyen nokta iiçin geriden kestirme yaparak oluşturabilir. GPS referans sistemi yerel koodinatlarda mevcut bir kutupsal alıma uyacak şekilde ayarlanabilir. Cube-a, Bluetooth üzerinden tüm Stonex Total Station’ları destekler.
CBS (GIS)
CBS işlevleri, standart GPS ölçümlerinin iş akışına iyi bir şekilde entegre edilmiştir. Cube-a’nın yalnızca tek noktaları toplama değil, aynı zamanda toplanan noktalardan geçen vektörleri de otomatik olarak çizme özelliği sayesinde CBS araştırması hızlı ve kolay hale gelir. CBS verilerinin doldurulması talebi otomatiktir ve nokta veya vektör edinimini otomatik olarak takip eder. Veri formları, entegre Özellik Seti tasarımcısı kullanılarak serbestçe tanımlanabilir veya örnek bir DBF dosyasından başlayarak Cube-a tarafından otomatik olarak oluşturulabilir. Standart şekil dosyalarının içe ve dışa aktarımı, Cube-a’nın hemen hemen tüm diğer GIS yazılımlarıyla uyumluluğunu ve birlikte çalışabilirliğini sağlar.
3B & YOL
3D modülü, gerçek zamanlı yüzey modellemeyi gerçekleştirmek için eksiksiz bir komut seti ekler. Taban noktaları ve kısıtlamalar katmana göre seçilir. İsteğe bağlı kısıtlamalar arasında çevre görüş uzunluğu, kırılma çizgileri ve delikler (kapalı, üçgenlenmemiş alanlar) bulunur. Yüzey görüntüleme modu; tel çerçeve, kenarlı dolu üçgenler, kenarlı gölgeli üçgenler veya üçgen noktalı dış çevre arasından seçilebilir. Hacim hesaplamaları bir model ile yatay veya eğimli bir referans düzlemi arasında kolayca tanımlanabilir. Sonuçlar ve yüzey verileri çeşitli dosya formatlarına aktarılabilir. Bu modülde, merkez çizgilerinin/temel yol hizalamalarının ve kesitlerin belirlenmesine olanak sağlayan Yollar işlevi bulunmaktadır. Mevcut belirleme modları şunlardır: hizalama boyunca ve istasyon noktalarına göre sürekli enterpolasyon yoluyla, yükseklik profilinden, en yakın kesitten veya önceki ve sonraki kesitler kullanılarak enterpolasyon yoluyla yükseklik elde edilebilir. Grafik iki tür görünüm önerir: merkez çizgisi/hizalama ve kesit.