XVS VSLAM EL TİPİ FOTOGRAMETRİK TARAYICI

  • ÜRÜN BİLGİSİ
  • ÖZELLİKLER
  • VİDEO
  • DESTEK

XVS vSLAM (visualSLAM) teknolojisi, yüksek çözünürlüklü video görüntülerin, IMU ve kapsamlı bir algoritmanın birleşimine dayanan özel bir teknik kullanmaktadır: XVS ile yakalanan videolar içinden seçilen görüntülerle fotogrametrik teknikler kullanılarak 3B model oluşturulmaktadır.
Hareket halinde, görüntüleri yakalarken gerçek zamanlı olarak veri toplama adımlarını takip edebileceksiniz.
Hareket hızınız hakkında yönergeler vererek görüntülerin yeterli şekilde örtüşmesini kolayca sağlayıp, taramanın yeterli olmadığı alanlara sizi geri döndürecektir.

vSLAM (Eşzamanlı konumlandırma ve haritalama) sistemi sayesinde, güzergahınız bir tablet üzerinde gerçek zamanlı olarak görüntülenir.
IMU sensörü, algoritmanın görüntü sürekliliğini oluşturmasına yardımcı olur bu sayede en iyi sonuç, otomatik olarak elde edilir.

Ofise çalışması sırasında, 3B model üçüncü parti bir yazılım aracılığıyla tamamı ile otomatik olarak gerçekleştirilir.
XVS’den elde edeceğiniz veriler, çalışma sahasının 3B modelinin eksiksiz bir şekilde elde edilebilmesi için drone veya herhangi bir kameradan gelen video ile de birikte entegre edilebilir.

 

XVS vSLAM Yazılımları

XVSapp
Detayların doğru ve eksiksiz yakalanabilmesi için kolay ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan XVSapp yazılımı kullanıcıyı yönlendirerek işlerinizi kusursuz yapmanıza yardımcı olur. Özelleştirilebilir kamera parametreleri sayesinde tüm şartlara uyum sağlar. Yazılım için tavsiye edilen tablet Microsoft® Surface PRO’dur. Paket dahilinde değildir.

XVScloud
XVS ile toplanan saha verileri, uzak sunucuda çalışmakta olan gelişmiş bir veri işleme algoritmasına sahip XVScloud yazılımı aracılığı ile Cube-3b’de veya herhangi bir üçüncü parti yazılımında kullanabileceğiniz nokta bulutuna veya ağ formatlarınına dönüştürür.

 

 

DOĞRULUK
Gelişmiş algoritma, en iyi görüntülerin seçilmesini ve üretilen modelin doğruluğunun artırılmasını sağlar. Eğer veri yakın mesafeden toplanırsa (yaklaşık 1m) ve başlama – kapama döngüsü sağlanırsa 2-3 mm doğruluğu kadar erişilebilir.
HD TEXTURE (DOKU)
Gelişmiş yüksek çözünürlüklü görüntüler sayesinde, taranan yüzeyin dokusu büyük bir netlik ve gerçekçilikle oluşturuluk.
ÖLÇEKLENDİRİLMİŞ SONUÇLAR
Akıllı hedefler ve IMU sistemi sayesinde sonuçlar otomatik olarak ölçeklendirilmektedir.
KOLAY KULLANIM
Sahada veri toplanırken yol gösteren kolay kullanımımlı ve pratik yazılımı sayesinde, herhangi bir 3B tarayıcı tecrübesi olmayan kullanıcılar dahi hızlı ve performanslı bir şekilde kullanabilir.
ÇOK YÖNLÜ KULLANIM
XVS tarayıcı ile altyapı, gaz/su imalat ve arıza çalışmaları, bina cepheleri, kaza yeri modellemeleri gibi senaryolarda kullanılabilir. Sonuçlardaki doğruluk ve renk gerçekçiliği sayesinde arkeolojik, mimari ve jeolojik çalışmalar için de oldukça kullanışlı bir çözüm sunar.

 

PERFORMANS
Maksimum menzil 40 m
Minimum menzil 0.4 m
Güzergah Doğruluğu 4 mm (postprocessing ile)
Doğruluk (1m mesafede) 3 mm
Doğruluk (20m mesafede) 2 cm
GÖRÜNTÜLEME
vSLAM kamera
Çözünürlük 640 x 480 px
FOV (görüş açısı) 65°
FPS (kare hızı) 25 fps
RGB kamera
Çözünürlük 2448 x 2048 px
FOV (görüş açısı) 89°
FPS (kare hızı) 10 fps
Deklanşör sensörü Küresel
SİSTEM
IMU 3x3x3 – Jiroskop, manyetometre ve ivmeölçer
İletişim & Güç USB-C 3.0
ELEKTRİKSEL ÖZELLİKLER
Güç tüketimi Maksimum 4W
Besleme Voltajı 5V (USB aracılığıyla)
FİZİKSEL ÖZELLİKLER
Ağırlık 740 g
Çanta Ağırlığı 5 kg
Boyut 151 mm x 120 mm
Çalışma sıcaklığı 0°C ~ +40°C