CUBE-a Yazılım

Katalog İndir

  • ÜRÜN BİLGİSİ
  • ÖZELLİKLER
  • VİDEO
  • DESTEK FORMU

Cube-a, Stonex’in Android platformu için tasarlanmış ve geliştirilmiş profesyonel ölçme ve CBS çözümüdür.

Android ortamının esnekliği sayesinde, haritacıları her işe hazır hale getiren, zamandan tasarruf sağlayan ve üretkenliği artıran basit ve sezgisel bir kullanıcı arayüzü oluşturabildik.

Dokunma hareketleri için tam destek ve onu Akıllı Telefonlara ve Tabletlere yükleme imkanı, Cube-a’nın başarısının anahtarıdır.Ayrıca birçok dil için destek içerir ve arayüzünü mevcut sistem dili ayarından itibaren ayarlar.

Cube-a üç versiyonda mevcuttur: GNSS için Cube-a, GNSS + GIS için Cube-a ve mekanik ve robotik Toplam İstasyonlar için Cube-a.

GNSS RTK, GIS ve Total Station anketleri için Stonex saha çözümleri, operatörlerin işini hızlı ve kolay hale getirecek, hassasiyet ve verimlilik gerektiren tüm işlerde yüksek üretkenlik sağlayacaktır.

GNSS
Cube-a, tüm Stonex GNSS Alıcıları ile uyumludur. Rover, Rover Stop & Go, Base ve Static modlarını destekler. Atlas uydusunun konumu ve sinyal kalitesi dahil olmak üzere GNSS alıcısının durumu hakkında çeşitli ekranlar yararlı bilgiler sağlar.

SKY PLOT
Çeşitli ekranlar GPS’in durumu hakkında yararlı bilgiler sağlar, ayrıca Sky Plot’ta Atlas’ın varlığını okuma olanağını da geliştirdik. Atlas düzeltmesini gösterecek yenilik, haritacıların çalışmalarını kolaylaştırmak ve kolaylaştırmak içindir, böylece bu düzeltmeye ihtiyaç duyulduğunda, uydunun görülüp görülmediğini ve hangi konumda olduğunu bilebilirler.

ARAŞTIRMA
Çok sayıda göstergeye sahip basit ve sezgisel bir anket arayüzü, anketörün ne tür bir çalışmanın ve hangi koşullarda gerçekleştiğini anında anlamasına yardımcı olur. Göstergeler, çözüm durumu, konum hassasiyeti, pil seviyeleri, RTK düzeltme gecikmeleri ve daha fazlası gibi çeşitli bilgileri gösterir. Sezgisel ekranlar, ayarların kolayca değiştirilmesine, toplanan noktaların görüntülenmesine, yeni CAD öğelerinin ve çizimlerinin eklenmesine veya araştırmaya devam edilmesine olanak tanır.

FOTOĞRAF VE ÇİZİM
Anket ve aplikasyon işlevlerini iyileştirmek ve tamamlamak için Fotoğraf ve Eskiz’i de kullanabilirsiniz. Bu işlev, ölçüm yaparken veya önceden elde edilmiş noktalarda bile kullanılabilir: fotoğraflar çekin ve notlar ekleyin, bazı gösteren oklar veya basit elle çizilmiş çizimler ekleyin ve konumlandırın.

STAKEOUT
Kompakt bir arayüz, sahada daha kolay bir çalışma için tüm aplikasyon başlatma komutlarını tek bir ekranda gruplandırır. Stakeout ekranları, hedef noktaya ulaşmak için haritacıya rehberlik eden hem grafik hem de analitik göstergelerle zenginleştirilmiştir. Bu arayüz sayesinde, aplikasyon çalışmasını tamamlamak, noktaları seçmek veya eklemek için gerekli tüm bilgileri okuyabilir ve tüm ayarları hızlı bir şekilde değiştirebilirsiniz. Küçük monitörler söz konusu olduğunda bile, bilgi ve komutlar her zaman akıllıca düzenlenir ve okunabilir, düğmeler zorlanmadan tıklanabilir ve bazıları haritaya daha fazla alan bırakmak için azaltılabilir.

ENTEGRE CAD
Cube-a, akıllı ve kullanımı kolay bir CAD özelliği içerir. CAD, dokunmatik ekranlarla çalışmak üzere tasarlanmıştır ve tek parmakla hareket ettirilebilen ve kullanıcıya her zaman elde edilen sonucun güçlü bir güvenini ileten akıllı bir işaretçi sayesinde noktaları ve diğer CAD öğelerini kolayca çizmeye izin verir. Nokta, orta nokta, uç nokta, kesişim ve diğerleri gibi nesne çıtçıtlarının yardımı, anketin yeni unsurlarla doğrudan sahada entegre edilmesini mümkün kılar.

TOTAL STATION
Cube-a, karma anketleri tam olarak desteklemek için tasarlanmıştır. Bir Cube-a araştırması, GPS noktalarını ve klasik kutup istasyonlarını destekler ve aynı zamanda ölçüm yapar. Polar istasyonları, önceden toplanan GPS noktalarını veya Free Stationing programı kullanılarak hesaplanan bilinmeyen konumlarda yer alacak şekilde ayarlanabilir. Benzer şekilde, GPS referans sistemi, yerel koordinatlarda mevcut bir kutup araştırmasına uyacak şekilde ayarlanabilir. Cube-a, Bluetooth aracılığıyla tüm Stonex Total Station’ları destekler.

GIS
CBS işlevleri, standart GPS ölçümünün iş akışına iyi bir şekilde entegre edilmiştir. Cube-a’nın sadece tek noktaları değil, aynı zamanda toplanan noktalardan geçen vektörleri otomatik olarak çizebilme yeteneği sayesinde, GIS ölçümü hızlı ve kolay hale gelir. CBS verilerini doldurma isteği otomatiktir ve nokta veya vektör edinimini otomatik olarak takip eder. Veri formları, entegre Özellik Kümesi tasarımcısı kullanılarak serbestçe tanımlanabilir veya örnek bir DBF dosyasından başlayarak Cube-a tarafından otomatik olarak oluşturulabilir.
Standart şekil dosyalarının içe ve dışa aktarımı, Cube-a’nın neredeyse tüm diğer GIS yazılımlarıyla uyumluluğunu ve birlikte çalışabilirliğini sağlar.

Ürünler ile ilgili destek ve fiyatlar için iletişime geçiniz.

ÜRÜN BİLGİ FORMU